Posiłki gotowane czy gotowe karmy

2010-08-04 00:00

Markowe karmy suche są karmą zbilansowaną i zapewniają potrzeby pokarmowe kotów. Nie psują się i wraz z wodą powinny być zawsze dostępne dla kota. Dobrym uzupełnieniem są karmy mokre pod postacią mięska w galaretce albo pasztecików podawane raz dziennie (kotom dorosłym) lub 2-3 razy dziennie (młodym kotom).

Gdybyśmy chcieli karmić koty równie dobrze zbilansowanym jedzeniem gotowanym w domu musielibyśmy posiadać dużą wiedzę z dziedziny dietetyki i żywienia kotowatych, a ostatecznie trudno byłoby zapewnić świeżość gotowanych posiłków, chyba, że gotowalibyśmy codziennie, a jak to w życiu bywa, czasem jest to trudne lub wręcz niemożliwe. Ponadto w takiej życiowej sytuacji nie możemy zakładać, że kiedy zajdzie potrzeba to zaproponujemy naszemu pupilowi karmę gotową, gdyż koty nie lubią zmieniać swoich przyzwyczajeń żywieniowych i dlatego nasz podopieczny może odmówić jedzenia suchej karmy, jeśli jej nie zna lub nie jest do niej przyzwyczajony. Do posiłków gotowanych koniecznie należy dodawać suplementy witaminowo-mineralne, które w pewnym stopniu łagodzą niedoskonałości "kociego menu".

Wiedząc to wybrałam dla swoich kotów dietę opartą na karmach gotowych suchych i mokrych, urozmaicane białym serkiem, przemrożonym chudym mięsem, gotowaną rybą, a czasem żółtkiem jaja kurzego.

 

Należy starać się aby dieta kotów była urozmaicona - wtedy wiemy, że dostarczamy naszemu kotu wszystkiego czego potrzebuje.

 

 

 

—————

Powrót