Zagrożenia w naszym domu

2010-01-07 10:43

Koty są stworzeniami ogromnie ciekawymi świata i ich eksploracje nie zawsze  są bezpieczne. Naszą rolą jest stworzenie zaproszonemu do naszego domu kociakowi przyjaznej przestrzeni.

Aby ustrzec koty przed porażeniem prądem należy zabezpieczyć dostępne kable zasilania np. za pomocą plastikowych osłon.

Również okna i balkony stanowią zagrożenie dla naszych ciekawskich kociąt. Najlepiej zabezpieczyć je siatką (np. ogrodniczą). Jeśli chcemy użytkować okna uchylne należy zabezpieczyć je wkładkami bocznymi tak żeby wspinający się kociak nie mógł wetknąć głowy w szczelinę.

Różnego rodzaju środki chemiczne należy przechowywać w miejscu nie dostępnym, a podczas ich stosowania -na przykład sprzątania- najlepiej odizolować kociaka na ten czas, tak ażeby np. nie moczył w misce pełnej piany łapek, które później pieczołowicie wylizuje.

Również nie szczędźmy ostrożności przed uruchomieniem pralki czy zmywarki lub piekarnika. Nasze koty chcą penetrować również i te ciekawe miejsca, dlatego zawsze należy sprawdzić przed  włączeniem urządzeń czy właśnie w tym momencie nie eksploruje ich nasz tramp.

W przypadku małych kotów niebezpieczeństwo może stanowić wpadnięcie do otwartej toalety, dlatego warto pamiętać o opuszczaniu klapy deski sedesowej. 

 

Jeśli udaremniłeś jakieś inne niebezpieczeństwo grożące Twojemu kotu -

podziel się tą wiedzą i Napisz do nas.

Twoje porady mogą uratować życie lub zdrowie wielu kotom!

—————

Powrót